Telefon

0216 594 75 00

Telefon
Sisteme Giriş

Dimsay Dijital İş Makine Yönetimi

Dimsay web tabanlı ve mobil uygulamalar ile şantiye alanlarında operasyonların yönetilmesi ve izlenebilmesi için geliştirilen bir yazılımdır. Dimsay omurga olarak operasyon süreçlerinin doğru ve hızlı bir şekilde yönetilmesi ve sahadan gelen verilerin depolanarak geçmişe dönük analizler yapılırken gelecek içinde size öngörüler sunar.

Uçtan Uca İletişim

Dimsay Şantiyelerde kronik bir sorun haline gelen operasyon yönetimini akılcı çözümler ve Veri madenciliği ile sizin için analiz eder ve tüm süreç içinde ekibin iletişim halinde olmasına olanak sağlar. Mobil uygulama ve Web ekranları ekip arasında uçtan uca bir etkileşim sağlar. Lokasyonları farklı olan şantiye alanlarında oluşacak arızalar tek bir merkez üzerinden kontrolü sağlanabilmektedir.

Konum Bazlı Takip

Şantiyeler arasında makinelerin transfer edilmesi yoğun olarak karşılaşılan bir operasyon sürecidir. DİMSAY konum tabanlı yapısı sayesinde Dijital haritalar üzerinde süreci yönetebilirsiniz. Şantiye konum bilgileri, Makine konum bilgileri, ekip üyelerinin konum bilgileri sayesinde daha anlaşılır ve net bilgiler verir.

Bildirimler

Makinelerin daha verimli kullanılabilmesi için geliştirilen DİMSAY sahadaki süreçlerde size düzenli olarak bildirimde bulunur. Bu avantajı sayesinde arızaya müdahale zamanı çok daha verimli bir yapıya dönüştürülür. Anlık arıza bildirimi, Bakım hatırlatmaları, arıza havuzundaki iş pozisyon değişimleri gibi birçok bildirim ile anlık olarak süreci yönetebilirsiniz.

Çalışma Süreleri

DİMSAY araç parkurunuzda bulunan tüm araçların bakım süreçlerini takip eder. Makinelerin saat bazlı olan bakım süreçlerini size bildirimler ile hatırlatır. Bakımı geçen veya yaklaşan makineleri tek bir ekran üzerinden takip eder ve bakım detaylarını kayıt altına alır.

İşleyiş

Dimsay yazılım platformunda tüm ekipler yazılıma anlık olarak ulaşabilmektedir. Operatör, Şantiye şefi, Teknik ekip, Satın alma vb. birimler tek bir noktada çözüme odaklanabilmektedir.

 • Konum İzleme ve Parametre bilgisi
  • Makinelere kurulacak olan GPS modülleri ile sahada bulunan tüm makineler GPS üzerinden izlenebilmektedir.
  • Makinelerin Canbus veri analize uygun bir yapıya sahip olması durumunda konum bilgisinin yanı sıra, yakıt tüketimi, yakıt seviyesi, motor devri (RPM) yağ basıncı, Turbo basıncı vb. kritik bilgiler anlık olarak alınabilmektedir.
 • Makine Operatörleri
  • Operatörler makine üzerinde bulunan QRKOD ile uygulama üzerinden göreve başlar. Operatör göreve başlamadan önce Checklist üzerinden araç ile ilgili olan eksiklik bulunması halinde bu bilgiyi anlık olarak iletebilir.
  • Operatör sürüş sırasında makinada oluşabilecek bir arıza durumu için arıza türü seçebilir, arıza için açıklama yazabilir ve görsel resimler ekleyerek Operasyon Merkezine bildirimde bulunur.
 • Operasyon Birimi
  • Sahadan gelen arıza bilgileri merkezi operasyon ekranlarına iletilmektedir. Makine ismi, operatör bilgisi, konum bilgisi, arıza öncelik durumu ve diğer açıklamalar arıza havuzunda toplanmaktadır.
  • Operasyon birimi arıza havuz ekranında yeni gelen arızalar, bekleyen arızalar, parça bekleyen arızalar, tamamlanan arızalar gibi kullanıcı tarafından belirlenen istasyonlarda arıza durumlarını sınıflandırabilir.
 • Şantiye Şefleri
  • Şantiyelerin bağımsız olması ve farklı Lokasyon da olmaları DİMSAY için ölçeklendirilebilen bir bilgidir. Operatörlerin yapmış olduğu mobil uygulamalardaki tüm aktivitelerden (arıza bildirim, Checklist eksik bilgisi) anlık olarak haberdar olabilmektedir.
 • Teknik Destek Birimi
  • Merkezi operasyon biriminden gelen Teknik servis talepleri destek birimine iletilmektedir. Destek birimi uygulama üzerinden arıza konuma yapacağı seyahatin tüm detaylar kayıt altına alınır.
  • Destek birimine arıza ne zaman geldiği, ne kadar zamanda destek verildiği, arıza adresine hangi güzergah üzerinden gidildiği, arızada yapılan işlem, yedek parça bilgisi ve görsel materyaller ile tüm süreç kayıt altına alınmaktadır.
 • Satın alma Birimi
  • Operasyondan gelen satın alma talepleri ve bu taleplerin hangi tedarikçiden talep edildiği. Parçanın ne kadar sürede geleceği ve tedarikçi ile olan tüm süreçler satın alma birimi tarafından yönetilmektedir.