Telefon

0216 594 75 00

Telefon
Sisteme Giriş

Program Modülleri

Dimsay Program Özellikleri

Şantiye Yönetimi

Dimsay ile şantiye operasyonunuzu detaylı yönetebilirsiniz. Şantiye içinde çalışan iş makinelerinin tüm adımlarını analiz edebilirsiniz. Hangi makinenin hangi şantiye de olduğu, şantiye konum bilgisi, kaç adet iş makinesinin çalıştığı, arızalı veya servis de olan iş makinelerinin tüm detayları DİMSAY ile artık çok daha kolay yönetilebilir.

Ayrıca şantiye içinde bulunan operasyon personelinin tüm aktiviteleri geçmişe dönük olarak analiz edilebilmektedir.

Stok Yönetimi

Operasyonun en büyük sıkıntılar Şantiye sahasında bulunan parçaların stok yönetimidir. İş makinesi üzerinde kullanılan parçaların takip edilmesi, hangi parçanın ne zaman takıldığı ve kalan parça kullanım süreleri gibi birçok bilgiye ve kontrole DİMSAY üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Parça Değişimleri

Hangi parçanın hangi zaman hangi makine ve şantiyede değişim yapıldığı. Parçanın hangi tarihte ve hangi personel tarafından değiştirildiği DİMSAY üzerinden raporlanabilmektedir.

Sarf Malzeme Takibi

Makine üzerinden kullanılan Sarf malzemelerin takibi hangi makinede Sarf malzeme kullanıldığı miktar ve tüm detayları ile raporlanabilir.

Stok İzlenmesi

Makine üzerinde ki bir parçanın stoğa girişten ve tüketimine kadar olan tüm süreç DİMSAY üzerinden izlenebilmektedir.

  • Stoğa giriş tarihi
  • Stok da bekleme süresi
  • Hangi depoda beklediği
  • Makineye ne zaman takıldığı
  • Hangi personelin montaj yaptığı
  • Kullanım süresince operatör bilgileri
  • Makine üzerinden kalan kullanım saat süresi

Parça Kullanım Süreleri

Makine üzerinde kullanılan parçanın makine üzerinde kaç saat çalışıtığı ve kullanım süresinin ne kadar saat kaldığı DİMSAY üzerinden takip edilebilmektedir.

Makine Yönetimi

Makine yönetimi ile hangi makinanın ne zaman arıza yaptığı, hangi personelin arızayı bildirdiği, arızanın kaç gün içinde çözümlendiği ve arıza sıklıkları Dimsay üzerinden takip edilebilir. Bu avantajı ile makinaların arıza oranları ve maliyetleri (Zaman / TL. ) olarak hesaplanabilmektedir. Verimsiz olan makinalar şirket envanterinde tekrar değerlendirilebilmektedir.

Arıza Havuzu

Arıza havuzunda Şantiyede bulunan iş makinaların arıza bildirimleri takip edilmektedir. Arızayı bildiren kişi, arıza bildirim saati, arıza açıklaması, arızanın görsel resimleri vb. birçok veri bilgisi Arıza Havuzlarında beklemektedir. Havuz içinde bekleyen, tamamlanan, parça bekleyen gibi statülerde arızanın durumu takip edilebilir ve izlenebilir.

Checklist

Arıza havuzunda Şantiyede bulunan iş makinaların arıza bildirimleri takip edilmektedir. Arızayı bildiren kişi, arıza bildirim saati, arıza açıklaması, arızanın görsel resimleri vb. birçok veri bilgisi Arıza Havuzlarında beklemektedir. Havuz içinde bekleyen, tamamlanan, parça bekleyen gibi statülerde arızanın durumu takip edilebilir ve izlenebilir.

Qrkod

Sürücü iş makinasını kullanmadan önce makine üzerinde bulunan QRKOD etiketini kendi uygulaması üzerinden okutarak sürüşe başlar.

Bakım Tanımlama

Makinalar için ayrı ayrı bakım saatleri tanımlanabilmektedir. Makinaların Mekanik, Standart vb. bakım basamakları kullanıcılar tanımlayabilir ve bu bakımlar için zaman periyotlarını yazılım üzerinden takip edebilirler.

İş Makinası Çalışma Süreleri

Her makine için ayrı ayrı çalışma süreleri tanımlama ekranlarından yapılabilmektedir. Makinaların çalışma saatlerine göre bakım ekranlarında bakımı gelen araçlar, bakımı geçen araçlar veya hangi aracın hangi bakıma kaç saat kaldığı gibi kritik ve önemli detaylar depolanmaktadır. Bakım süresi gelen araçlar Mail veya SMS ile kullanıcılara bildirilmektedir.

Arıza Analiz Yönetimi

Dimsay size arızların analiz edilmesi konusunda tam destek sağlamaktadır. Arıza analiz yönetimi ile hangi aracın ne zaman arıza yaptığı, hangi parçaların ne zaman değiştirildiği ve değiştirilen parçaların ne kadar süre kullanıldığı gibi geniş bir veri bilgisine ulaşabilirsiniz.

Personel Yönetimi

Personel yönetim ekranları ile hangi aracın hangi personel tarafından kullanıldığı, personelin işe giriş tarihleri, hangi şantiyede görev aldığı ay içinde kaç tane arıza bildiriminde bulunduğu hangi marka araçlarda hangi arıza bilgilerini oluşturduğu gibi birçok veri bilgisine Dimsay ile ulaşabilirsiniz.

Duyuru Yönetimi

Duyuru yönetimi ile sistemde kayıtlı olan personel ile düzenli iletişim halinde kalabilirsiniz. Tüm duyurularınızı Duyuru Yönetim paneli üzerinden yapabilirsiniz.