Dimsay Program Modülleri

Hedefinize ulaşabilmek için doğru ve akıllı çözümler üretebilir sonuçlarına ulaşabilmek için tüm bilgi birikimimizi kullanıyoruz.

Şantiye Yönetimi

divider

Dimsay ile şantiye operasyonunuzu detaylı yönetebilirsiniz. Şantiye içinde çalışan iş makinelerinin tüm adımlarını analiz edebilirsiniz. Hangi makinenin hangi şantiye de olduğu, şantiye konum bilgisi, kaç adet iş makinesinin çalıştığı, arızalı veya servis de olan iş makinelerinin tüm detayları DİMSAY ile artık çok daha kolay yönetilebilir.

Ayrıca şantiye içinde bulunan operasyon personelinin tüm aktiviteleri geçmişe dönük olarak analiz edilebilmektedir.

Bildirim
Mobil Uygulama

Stok Yönetimi

divider

Operasyonun en büyük sıkıntılar Şantiye sahasında bulunan parçaların stok yönetimidir. İş makinesi üzerinde kullanılan parçaların takip edilmesi, hangi parçanın ne zaman takıldığı ve kalan parça kullanım süreleri gibi birçok bilgiye ve kontrole DİMSAY üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Parça Değişimleri divider

Hangi parçanın hangi zaman hangi makine ve şantiyede değişim yapıldığı. Parçanın hangi tarihte ve hangi personel tarafından değiştirildiği DİMSAY üzerinden raporlanabilmektedir.

Sarf Malzeme Takibi divider

Makine üzerinden kullanılan Sarf malzemelerin takibi hangi makinede Sarf malzeme kullanıldığı miktar ve tüm detayları ile raporlanabilir.

Stok İzlenmesi divider

Makine üzerindeki bir parçanın stoğa girişten ve tüketimine kadar olan tüm süreç DİMSAY üzerinden izlenebilmektedir.

Makine Yönetimi divider

Makine yönetimi ile hangi makinanın ne zaman arıza yaptığı, hangi personelin arızayı bildirdiği, arızanın kaç gün içinde çözümlendiği ve arıza sıklıkları Dimsay üzerinden takip edilebilir. Bu avantajı ile makinaların arıza oranları ve maliyetleri (Zaman / TL. ) olarak hesaplanabilmektedir. Verimsiz olan makinalar şirket envanterinde tekrar değerlendirilebilmektedir.

Arıza Havuzu divider

Arıza havuzunda Şantiyede bulunan iş makinaların arıza bildirimleri takip edilmektedir. Arızayı bildiren kişi, arıza bildirim saati, arıza açıklaması, arızanın görsel resimleri vb. birçok veri bilgisi Arıza Havuzlarında beklemektedir. Havuz içinde bekleyen, tamamlanan, parça bekleyen gibi statülerde arızanın durumu takip edilebilir ve izlenebilir.

Checklist divider

Arıza havuzunda Şantiyede bulunan iş makinaların arıza bildirimleri takip edilmektedir. Arızayı bildiren kişi, arıza bildirim saati, arıza açıklaması, arızanın görsel resimleri vb. birçok veri bilgisi Arıza Havuzlarında beklemektedir. Havuz içinde bekleyen, tamamlanan, parça bekleyen gibi statülerde arızanın durumu takip edilebilir ve izlenebilir.

QR Kod divider

Sürücü iş makinasını kullanmadan önce makine üzerinde bulunan QR KOD etiketini kendi uygulaması üzerinden okutarak sürüşe başlar.

Bakım Tanımlama divider

Makinalar için ayrı ayrı bakım saatleri tanımlanabilmektedir. Makinaların Mekanik, Standart vb. bakım basamakları kullanıcılar tanımlayabilir ve bu bakımlar için zaman periyotlarını yazılım üzerinden takip edebilirler.

Makina Çalışma Süreleri divider

Her makine için ayrı çalışma süreleri tanımlama yapılabilmektedir. Makinaların çalışma saatlerine ekranlarda bakımı gelen araçlar, bakımı geçen araçlar veya hangi aracın hangi bakıma kaç saat kaldığı gibi kritik ve önemli detaylar. Bakım süresi gelen araçlar bildirilmektedir.

Arıza Analiz Yönetimi divider

Dimsay size arızların analiz edilmesi konusunda tam destek sağlamaktadır. Arıza analiz yönetimi ile hangi aracın ne zaman arıza yaptığı, hangi parçaların ne zaman değiştirildiği ve değiştirilen parçaların ne kadar süre kullanıldığı gibi geniş bir veri bilgisine ulaşabilirsiniz.

Personel Yönetimi divider

Personel yönetim ekranları ile hangi aracın hangi personel tarafından kullanıldığı, personelin işe giriş tarihleri, hangi şantiyede görev aldığı ay içinde kaç tane arıza bildiriminde bulunduğu hangi marka araçlarda hangi arıza bilgilerini oluşturduğu gibi birçok veri bilgisine Dimsay ile ulaşabilirsiniz.

Duyuru Yönetimi divider

Duyuru yönetimi ile sistemde kayıtlı olan personel ile düzenli iletişim halinde kalabilirsiniz. Tüm duyurularınızı Duyuru Yönetim paneli üzerinden yapabilirsiniz.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'pdo_mysql' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: